Jednoduchá softshellová bunda s raglánem (střih)


Celkem často jste se ptaly, zda by podle střihu na mikinu s raglánem šla ušít i naprosto jednoduchá bunda – bez podsádek, šňůrek, kšiltíku, verze pro začátečníky, které si zatím na těžší bundu netroufají. Tak šla!

Dnes jsem konečně ověřila, že střih je velmi univerzální a ušila jsem bundu pro našeho Kryštofa, který už ji akutně potřeboval (potřeboval ji už na podzim, ale nezvládla jsem…).

Mám natočený videonávod, ale musím sestříhat a otitulkovat, což je práce na mnoho hodin, které teď nemám, ale určitě brzy bude…

Bunda je opravdu jednoduchá a měla jsem ji ušitá za jedno odpolední spaní Rozárky.

Kdo má už střih na mikinu doma, může si objednat inovativní verzi s kapsami a nebo si je může do střihu naznačit sám, pokud už má zkušenosti:)

Kdo chce zkusit mikinu a bundu v této verzi (samozřejmě lze šít i bez kapes:), může objednat zde. Na bundu v dané velikosti je třeba přidat více na švy, aby byla volnější a vešla se pod ní mikina. Uvidíte ve  videonávodu.

Softshellů s potiskem je na trhu mnoho, doporučuji prostudovat nabídku Unuodesign, Batani a Bubulákovo.

Bunda / mikina s raglánem a kapsami (stojáček/kapuce) 86 – 116

Mikina s raglánem – inovace – pouze listy B2 a F – KAPSY

 

 

 

YOU MIGHT ALSO LIKE

Oboustranná patchworková čepice ze 16ti dílů (střih)
April 20, 2017
Těhotenské outdoorové kalhoty s membránou
April 19, 2017
Hvězdná bunda
April 03, 2017
Softshellové kalhoty s metalickým potiskem
March 21, 2017
Patchworková oboustranná čepička (fotonávod, videonávod, střih free)
March 10, 2017
Čepička s růžky (fotonávod a střih FREE)
February 10, 2017
Kalhotová plena (fotonávod, videonávod a střih)
January 30, 2017
Softshellové kalhoty s autíčky a dinosaury
January 10, 2017
Nosící bunda s motýlky
December 02, 2016

10 Comments

Rukodelka
3.4.2017

Paráda, děkuji, že na nás začátečníky myslíte!

AlenaP
4.4.2017

Dobrý den Petro. Bunda je opravdu krásná. Na tu bych si snad i troufla. Střih na mikinu už mám. Je možné tedy dokoupit jen kapsičky? V e-shopu jsem jě nějak nenašla samostatně. Nebo špatně koukám? Děkuji. Alena

Elsbet
8.4.2017

Dobrý den,
mám v plánu udělat rychlo verzi s lemovací gumičkou. Zip jsem však chětla všívat normálvě (lemovat rukáv, spodek bundy a kapucu). Potřebovala bych ale radu ke střihu. U kapuce stačí, když nebudu přidávat na švy 1 cm? Co se spodním zahnutí? - odstřihnout a olemova. Nebo jsme vymyslela zbytečnou složitost a bude lepší olemovat celé?
Elsbet

    Caramilla
    8.4.2017

    Střih nepočítá s žádnými přídavky - ani na švy ani na zahnutí dole, takže pokud budete lemovat gumičkou obvod kapuce i spodek, tak nepřidávejte zde na založení nic. Nebo radši třeba trošku dole ano a pak odstřihnout, až budete mít všitý zip, lepší přidat a pak ubrat, než aby na zip pak 1 cm chyběl, někdy to stříhání není přesné a všívání zipu už vůbec ne.
    Nevím, zda jsem dotaz pochopila, zda se ptáte na toto:) Střih je jako čistá mikina / bunda bez zakládání a švů, to si každý nad střih musí přidat sám. Bude ve videonávodu, stříhám poctivě hodiny a hodiny, ale je to ještě porod na dlouho, mám tak půlku, možná... :( Nikdy bych neřekla, co je videonávod za práci, fakt hodně náročné a toho času bohužel moc není:(

Alena
19.4.2017

Dobrý večer Petro, nemáte náhodou i verzi s kapucí , kde je "stojáčková "část kapuce? Tak aby by byl chráněn krk a zároveň měla i kapuci.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zobrazena, pole označené hvězdičkou jsou povinná