Andělské rojení


Včera přišel k babičce Mikuláš, andílků bylo dost a dost a čert stál v koutě a byl hodný.

S dětmi jsme složily autorskou báseň pro Mikuláše a čerta:

Čerte, čerte, čertíku,

co to neseš v pytlíku,

měl’s ho plnej uhlíků,

a teď je plnej dudlíků.

 

4 Comments

Dagmar
6.12.2017

Koukám, že nejen ti nejměnší se drží v blízkosti mámy, táty... :-) Když ony ty masky vyvolávají hrůzu v každém. Pokud z toho děti někoktají, tak je to v pohodě. Pěkné předvánoční dny. D. :-)

  Caramilla
  6.12.2017

  Já jsem obecně odpůrce čertů, děti chodí do školy a školky, kde je vůbec nemají, což je velká úleva, domů bych si je nepozvala a nikdy cizí čerty z ulice, co neznám. Tady ale čerty pořádá švagrová u babičky a přání je, aby se všechny děti sešly. Já jsem sice víceméně proti, ale v rámci dobrých rodinných vztahů tam chodíme. Pravda ale je, že čerti jsou opravdu hodní, stojí v pozadí, jen jednu udělají "bllll", aby se neřeklo, Mikuláš se pak zeptá, zda tam mohou zůstat nebo mají jít. Jsou to místní skauti, už také tátové od malých dětí, fakt jsou hodní, jinak bych tam děti nebrala. Kryštůfek se lekl a trošku plakal, Rozárka se večer v ložnici otáčela, zda tam nikdo není. Trauma to není, ale zážitek to byl. Sama čerty děti nestraším, protože mě to přijde ubohé. Kdyby bylo na mě, tak si povídáme legendu o svatém Mikulášovi a dobrůtky dostanou ode mě při povídání. Ale ne vždy vše je na mě:)

Momo
6.12.2017

Jeeeej, ti anjelici nemaju chybu:)) Na kostymoch certov mi vacsinou vadi, ze to nie je casto teologicky v poriadku. Napr. -- myslim si -- nema logiku, aby cert daval sladke darceky, alebo aby sa nanho deti hrali.

  Caramilla
  6.12.2017

  Dárečky dává Mikuláš a andílek, čert u nás teda nikdy ani jsem to neviděla, to je fakt špatně, legenda je o Mikulášovi. Myslím si, že čerty přidaly k němu zoufalí rodiče, aby mohly děti strašit, protože si nevěděli rady s výchovou. Ale je to ubohost...

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zobrazena, pole označené hvězdičkou jsou povinná