Barefoot Baleriny


Barefoot baleríny, které mi šila moje kamarádka Lenka.

Slíbila jsem jí botky nafotit. Jelikož modelku jsem nahonem žádnou nesehnala, tak se níže podívejte, jak jsme fotili:) Byla to velká legrace!

Fotky ze zákulisí fotila Mína:)

Selfie z procesu – dole tu nohu s botou fotíme. Mína hlídá, co je v záběru a následně, co je ostré a zda už se povedla ostrá dobrá fotka s oběma nohama tam, kde mají být…

Pokud je poloha nohou a ostrost odsouhlasena, mačkáme samospoušť a jde se na to…

Kryštof se baví tím, že:

a) leze do záběru

b) leze Míně na záda a prudí

c) strká čumák do objektivu (a to doslova, je tam normálně od čumáčku mastný flek…)

A teď bez nohou – první pěkně nachystat…

Pokorně na kolena:-)

 

Nejen na kolena… Co by pro dobrý záběr člověk neudělal…

 

A na závěr jedna nepovedená fotka – aneb když si foťák zaostří na to, co mu přijde, že má být ostré a ne na to, co ostré být má skutečně:-)

 

 

5 Comments

Hraboska
16.6.2017

Botky pěkné a fotky ze zákulisí super :-D. A souhlasím, co by pro dobrý záběr člověk neudělal… Já například i s dítětem na zádech vylezu na školkovém zahradním karnevalu na prolézačku, aby se mi do záběru vešel celý velký kruh všech dětí dělajících "kolo kolo mlýnský" :-))

  Caramilla
  16.6.2017

  Ano, ano. Já před rokem fotila velkou událost naší školy asi 14 dní před porodem (což jsem ale nevěděla), a lezla jsem tam takhle do výšek s břichem, ve 35 nad nulou, vydýchané místnosti a Kryštofem za ruku! Nekecám! Docela se divím, že jsem nechcípla, nespadla z pódia do slavnostního dortu, který jsem se snažila zabrat právě takto s ptačí perspektivy nebo neporodila:-D A pak se člověk diví, že se Rozina narodila o 3 týdny dřív:-)

  A širokoúhlé ohnisko máš? Tedy jestli lze na foťáku měnit, to udělá zázraky:-D

   Hraboska
   16.6.2017

   Já zas před prvním porodem lezla na valník (abych mohla natočit zbytek rodiny, jak hraje fotbal :-D ) a týden před termínem prostřední dcery jsem jela na samosběr jahod a pak si střihla šestikilometrovou procházku městem (a v noci se dcera narodila :-D ).
   Fotografickou výbavu mám poměrně skromnou, zrcadlovku Canon EOS 700D, základní objektiv, co k tomu byl, dlouhý objektiv a přídavný blesk. Ale focení mě začíná bavit čím dál víc, tak se nejdřív chci naučit pořádně pracovat s tím, co máme (včetně následného zpracování fotek ve vhodném programu), a časem třeba vybavení rozšířit :-).

    Caramilla
    17.6.2017

    No, jestli tě to chytne, tak zlaté látky:-D Syslit objektivy je fakt horší koníček. U těch látek si alespoň můžeš říct, že nemusíš kupovat tričko a nějak se to pokryje, že stejně bys musela koupit oblečení, ale u objektivů? Ušetřím 50 Kč za rok na fotkách, co bych nechala dělat ve škole od fotografa? :-D
    Ty setové objektivy jsou povšechně dost strašné, ale také jsem na nich začínala a rozdíl oproti kompaktu nebo mobilu znát je velmi:) Ten širokoúhlý mám a používám ze všech nejméně, ale někdy se na tyto hromadné akce právě hodí. Na Full Frame zatím širokoúhlý nemám a právě zvažuju, zda ano nebo ne. Moc to ohnisko nevyužívám, ale zase si říkám, že by to byla změna a fotky by mohly vypadat trochu jinak. Ale je to investice. A máš pravdu, že naučit se dobře dělat postprodukci je mnohdy víc než kvalitní technika.
    A třeba jestli jsi už objevila fotografování do RAW, tak to je opravdová bomba. Jen je třeba k tomu mít program, co to umí "vyvolat" a nevím, zda existuje nějaký Free, já mám Photoshop + Lightroom, nechtěla jsem do nich jít, ale Petra Plemlová mě bez kompromisů přesvědčila a jsem za to dneska moc ráda. Ale pravda je, že se asi na homemade focení nevyplatí, resp. asi bych ho nekupovala, kdybych fotila jen soukromě. Těžko říct... Takový Zoner je určitě super a umí i ten RAW a cena je příznivější jak produkty Adobe.

    Jsem se rozepsala, ale focení mě prostě bere, a už i víc než šití:)

    Caramilla
    17.6.2017

    Btw. na dovolenou fakt neberu šitíčko, ale PC s programy na úpravu fotek beru jednoznačně:)

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zobrazena, pole označené hvězdičkou jsou povinná