Hvězdná bunda


Hvězdná bunda pro hvězdářovu vnučku a pravnučku.

Jasmínka miluje astronomii a vše, co se točí kolem vesmíru. Svá první malá písmenka v knížce přečetla z encyklopedie vesmíru.

Není divu, naše rodina je skrz na skrz prolezlá astronomy. Praděda (objevitel příbramského meteoritu) i  děda, a dokonce už i teta Pája (popularizátorka tématu světelného znečištění).

Hvězdičkový softshell s metalickým potiskem z Bubulákova opravdu vrhá odlesky a skoro každý se otočí. Je to pecka!

Na vaše četná přání jsem udělala ke střihu inovaci – kapucu s integrovaným stojáčkem, aby šla zapnout i ke krku. Bude o ni brzy doplněn můj střih na delší bundu do 140. A návod bude ve videonávodu a část i ve fotonávodu (bundu jsem šila týden, takže jsem dneska při poslední části už fotky zapomněla dělat, protože Rozárka se budila co 5 minut a měla jsem na starosti Kryštofa, takže to byla 1 minuta šití, uspat Rozárku, vyčurat Kryštofa, 3 minuty šít, uspat Rozárku, napít Kryštofa… prostě soustředění nula nula nic… párala jsem asi 5x… efektivita práce – 300%).

Střih můžete koupit zde. Jasmínce je její bunda teda dost velká, ale aktuálně bundu má, takže jsem šila aby byla v pořadí a hned z ní nevyrostla. Naopak kapucu jsme hodně ubíraly, protože má maličkou hlavu.

Softshellová delší bunda / kabátek 86 – 140Krytí zipu je na točené, takže až se k tomu dopracuji, bude videonávod:) Jasmí si ho chválí.

Dneska v dešti, když jsme na sobě měli každý bundu z jiného druhu softshellu, jsem si všimla, že ne na každém softshellu drží kapky takto pěkně nahoře, že stačí jen sklepat, když člověk jde fakt kousek k autu a nechce nastupovat mokrý. Na tomto softshellu i po 15ti munutách deště držely kapičky krásně jako korálky a stačilo oklepat a Jasmínka byla skoro suchá. Já mám bundu ze softshellu 15/30 a tam se kapky napůl vpíjí a napůl odskočí, po cestě k autu – asi 5 minut, jsem měla bundu docela mokrou. I když jen zvenku, samozřejmě. Kryštof má na rukávech potištěný softshell a tam se kapičky vpily do látky rovnou, takže byla vlhká, kapičky na látce žádné, samozřejmě taky jen venku, vše má membránu, ale i tak já mám ráda, když se voda nevpíjí. A u obyčejného softshellu, se kterým jsem začínala, mám zkušenost, že i po praní má tkanina úpravu, na které kapičky drží a je to praktické, když je přeprška a člověk jen jde třeba do krámu, že se oklepe a není tak mokrý…

Za mě tedy tento softshell palec nahoru, stejně dobře funguje i úplně obyčejný softshell, který známe z Batani nebo Unuodesign – ostatně, vidíte to na fotkách:)

A takhle se u nás leze po vrbě, co jsem po delší době prostříhala, i já jsem si na ní o víkendu polezla (v crocsech a s velkýma nůžkama v ruce…).

Po této fotce následovala ještě jedna, kdy se Kryštof mírně naklání a pak už jsem běžela, ale nedoběhla, naštěstí má sílu v rukách a držel jako opice na jedné ruce a spadl mi do náručí – jedné ruky, v druhé byl foťák:-D (Full frame a profi objektiv se do mokré trávy nehází!:-D ) Z fotky se to nezdá, ale bylo to docela vysoko… Ale tak dole byl měkký čerstvě udělaný záhonek:-)

Tak a to je poprvé, co ode mě mají obě děti softshellovou bundu, aneb pod svícnem je největší tma…

Ale to focení, furt zdrhal… 🙂

Zato Mína, je jednička…

Na bundu jsem dávala reflexní paspulku, je fakt boží, kapuce s ní krásně drží tvar, protože je taková tužší jak běžné kulaté gumy.

Kulatá guma / pruženka šíře 3mm REFLEXNÍ 1m

YOU MIGHT ALSO LIKE

Letní softshellové kalhoty v akci
June 26, 2017
Výbava na dovolenou
June 17, 2017
Jak ušít kalhoty na obyčejném šicím stroji? (Videonávod)
June 05, 2017
Kapuce se stojáčkem a podsádka
May 10, 2017
Kapuce se stojáčkem
May 09, 2017
V pampeliškách
May 07, 2017
Těhotenské outdoorové kalhoty s membránou
April 19, 2017
Jednoduchá softshellová bunda s raglánem (střih)
March 28, 2017
Softshellové kalhoty s metalickým potiskem
March 21, 2017

5 Comments

vcelka
15.4.2017

Dobrý den Peti, mám od Vás původní střih na tento typ bundy/kabátku, zajímalo by mě, zda ve střihu je počítáno i se zahnutím dolní části bundy a rukávů nebo je třeba na zahnutí přidat. Díky Adéla.

  Caramilla
  15.4.2017

  Hezký den. V mých střizích se na přídavky na zahnutí, založení, švy, počítá jen tehdy, když je to tam uvedeno. Což je ve výjimkách, např. u soft. rukavic a u spodních kalhotek. U bundy je třeba na zahnutí přidat. Délka předního dílu je dělaná na délku zipů 35, 40, 45 atp. Takže by vám pak na zahnutí nevyšlo. Doporučím spíš střihnout o 3 cm více a po všití zipu zkrátit;-)
  Střih na kapucu se stojací částí měl být obratem, ale skolila mě angína a můj organismus i má lékařka mi zahrozili prstem, že se nemám tak přepínat a musím více odpočívat (Rozárka v noci občas dost zlobí a ráno vstávám s Jasmínkou do školy, takže někdy spím jen 3 hodiny, ale současně dodržuji režim dne a večera tak, jako bych spala v noci 6 hodin, nebo i 8 hodin, což se mi stalo naposledy den před porodem:-), takže pracuji jen nějaké nejnutnější věci. Ale snad se brzy zmátožím a střih dodělám. Mám tolik plánů, že mě tlačí v hlavně, až to bolí, ale budou muset počkat, až se situace doma zklidní.

vcelka
17.4.2017

Děkuji za odpověď a přeji brzké uzdravení. A opravdu odpočívejte, čas na šití zase bude jen co Rozárka trošku povyroste a nechá Vás více vyspat, zdraví je jen jedno a malé děti taky, užívejte těchto vzácných chvil. Na práci bude ještě spousta času:)Ale trochu Vás chápu, také jsem člověk, který za sebou rád něco vidí a s dvěma dětma (mladší má 7 měsíců) to teď moc nejde a někdy mě to deptá. Ale já jdu raději spát nebo trávím večer s manželem, po večerech nemám náladu už nic moc dělat.

  Caramilla
  17.4.2017

  Večer už taky nešiju, od té doby, co máme Rozárku. Ale snažila jsem se přes den, když spí. Jenže pak není kdy dělat ty ostatní věci.
  Blbé je, že u šití relaxuji a když na šití není čas, tak nerelaxuji. U péče o děti toho relaxu je pro mě bohužel minimálně, většinou se spíš dostávám do mínusu, více stresu než nabití energií, i když i pěkné chvilky jsou, ale nějak ta síla z nich strašně rychle vyprchá...

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zobrazena, pole označené hvězdičkou jsou povinná