Májový pobyt na Modravě


Ohlédnutí za prodlouženým víkendem na Šumavě. O sníh ani zážitky nebylo nouze…

Kdo sledoval Instagram a Facebook, tak už momentky vkládané z mobilu viděl.

Měl to být krásný jarní víkend, pohoda v zelené trávě na Šumavě. Nakonec jsme na poslední chvíli hledali již uklizené věci na sníh, lopaty, rukavice, zimní bundy a čepice… co jsme už bohužel nestihly, bylo přezout auto zpět na zimní gumy. Situace odpoledne, když jsme vyjížděli z Benešova, byla sjízdná, brácha byl již na místě a reportoval. Jenže na Šumavu je to 2,5 hodiny a za tu dobu byly silnice bílé a na letních gumách nesjízdné. Poslední odbočka do prudké zatáčky z kopce se nám stala osudná, i když se vůbec nic vlastně nestalo. Jen jsme celou dovolenou museli řešit, jak se dostaneme domů. Pro rodinu se 3 dětmi nikdo bohužel jen tak nezajede, navíc do kraje, kde lišky dávají dobrou noc (pokud jim není zima:).

Nakonec jsme si dovolenou celkem užili, bylo krásné počasí a sníh pomalu mizel. Děti si užily zimní radovánky a nakonec si hrály i u potůčku. Kryštof ozkoušel voděodolnost softshellového kompletu, když si do potoka sednul:-)

Bohužel ani na Šumavě se nám nevyhnuly nemoci, které nás pronásledují v kuse od Vánoc. Takže jsme postupně odpadávali. Domů jsme přijeli všichni opět nemocní. Nic vážného, ošklivá rýma a nekonečný kašel a teploty. Jen Rozárka to odnesla opět bronchitidou a já jsem přišla o hlas, což když člověku zvoní telefon a nebo se u doktora musí domluvit o zdraví svého dítěte, je celkem legrační situace.

Tímto se všem omlouvám za prodlevy v komunikaci, i když jsem se snažila na maximum a odklikávala objednávky z mobilu na dovolené.

Na jaře jsem už chtěla šít jarní kolekci a jarní zakázky, ale místo toho pečuji neustále dokola o nemocné děti, snažím se dodělávat slíbené resty ze zimy a trvale odmítám váš zájem a prosby o výjimky. Moc mě ten zájem těší a to, že nemohu vůbec nikomu vyhovět, docela ničí…

YOU MIGHT ALSO LIKE

Zakončení školního ruku
July 01, 2017
Muj den s holkama
June 30, 2017
Vysvědčení
June 29, 2017
Kolekce nabíraných dlouhých sukní
June 28, 2017
Sladily jsme se s náprstníkem
June 26, 2017
Dovolená na Zvůli
June 24, 2017
Kozí sýry
June 11, 2017
Zrodila se princezna
June 05, 2017
Urodila se nám jedna víla…
June 04, 2017

2 Comments

vcelka
10.5.2017

Fotky parádní, moc se mi na vás líbí, jak jako rodina i širší držíte pospolu a často se stýkáte a prožíváte společně dovolené a svátky, to není vůbec standart.
Chápu to dobře, že jste měli bouračku? Díky Bohu, že se nestalo nic vážného, já si vždy v těchto momentech říkám, že je to varovný prst, aby člověk zpomalil atp. Hodně obdivuju, že se vám chtělo s třema dětma jet na tři dny pryč, představa toho balení, chystání a vybalování...my např. teď se dvěma (mimino o chlup mladší jako Rozárka) vše omezujeme, v létě jen na chalupu do 50 km od domu kde máme již trochu zázení vybudované, možná na nějaký den ke kamarádům. Ale jinak jsme letos vše odpískali a osekali. Nedej Bože, když ještě některé dítě onemocní.
Přeji Vám noho sil a všem pevné zdraví a Boží ochranu na každém kroku.

  Caramilla
  10.5.2017

  No, přesně:-) Byla to ale celorodinná dovolená, na kterou nás pozvali rodiče a jejich přání bylo, abychom byli spolu úplně všichni, zas tak často se to nepovede. Takže tam se pak o tomhle nepřemýšlí.

  Manžel nemohl pochopit, proč máme věcí jako na týden v létě, možná více. Napadl sníh, musela jsem brát i zimní věci a znáte to, na týden nebo na 4 dny, je to jedno. O ty 2 spoďáry navíc to fakt na objemu vidět není.

  Mě to upřímně právě taky stresuje, ve stresu odjíždím, ještě vyřizuji práci při nakládání auta, pak cesta, kdy to děti nebaví a brečí (hlavně ta malá), pak se tam adaptovat, všichni v 1 místnosti, děti se budí navzájem, pak onemocní, jeden, druhý, třetí, já... a pak zase zpět, balit, vybalovat, prát, prostě fakt hrůza:-D
  Není to moc dovolená...
  Nicméně chceme jet asi na 5 dní v červnu a na týden v srpnu. Přeci jen mi přijde dobré občas vypadnout...

  Nehoda nebyla nijak tragická, jen jsme vzali chodník, kdyby tam nebyl ostrý vysoký chodník, tak se asi ani nic nestalo. Benešovské chodníky by naše auto nepoložily:) Na tom sněhu se nedalo nic bezpečně dělat, takže manžel auto nechal jet tak, aby se samo bezpečně zastavilo. Jasmínka brečela a měla šok, ale jinak mě se i ulevilo, že to dopadlo jen "škrábancem" a jsme všichni živí a zdraví a dojeli jsme až skoro na místo. Mohlo to dopadnout lépe, ale jen o chlup. Mohlo to dopadnout hůře, o hodně! My jsme jeli na letních gumách a zrovna v době, kdy bylo maximum sněhu na silnicích, chumelilo, padalo ze stromů. Ráno v 7 jsme se koukli na tu osudnou zatáčku z okna a byla černá, sníh okolo, ale silnice úplně v pohodě.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zobrazena, pole označené hvězdičkou jsou povinná