Mum and me – patchworkové kanýrové duhové šaty a sukně


Chytla jsem trochu nerva, že do porodu nestihnu našít a připravit, co bych chtěla, tak jsem si vymyslela ještě větší blbost, jak trávit hodiny a hodiny času… podle psychologie práce je to přesně podle učebnic. Když člověk neví, co dřív, tak dělá něco úplně jiného, co vůbec dělat nemusí:)

Tenhle nápad mám v hlavě už 2 roky, tak konečně jsem jej realizovala. Původně jsem chtěla ušít Jasmínce na zakončení školního roku krásné šatičky, šila jsem půlku noci, celý den a došívala jsem těsně před odchodem na slavnost. Když jsem její šatičky viděla, tak bylo jasno – musím mít stejnou sukni, i kdyby čert na koze jezdil… Šila jsem s tím, že v ní půjdu z porodnice. Jenže… věci na cestu z porodnice mě bere manžel a dát manželovi nažehlenou sukni znamená v porodnici obdržet zmuchlané cosi v igelitce:-D
Výhoda sukně je, že se mi bude hodit ke všem šátkům na nošení miminka:-)
Výroba si žádá velkou trpělivost a trochu matematiky, dost jsem se potrápila, ale poslední kanýr své sukně jsem už dala na první dobrou:)
Mnoho barevných kousíčků, řezání a řezání… ale nakonec mě tohle šití v mém stavu přišlo vlastně prima, protože to jsou tak malé kousíčky, že jsem celé dílo vyrobila na malém Ikea stolečku a Ikea stoličce do koupelny, co mají děti v pracovně na kreslení:) Takže žádné plazení se po zemi a nahýbání přes břicho…

YOU MIGHT ALSO LIKE

Kolekce nabíraných dlouhých sukní
June 28, 2017
Patchworkové kolové sukně
June 12, 2017
Patchworková dlouhá pestrobarevná sukně s efektním vlněním
June 08, 2017
Patchworková kolová duhová maxisukně
June 08, 2017
Patchworková sukně vlna MULTICOLOR
June 07, 2017
Kolová patchworková sukně
June 06, 2017
Urodila se nám jedna víla…
June 04, 2017
Patchworkové kraťasy
June 02, 2017
Patchworková sukně vlna
June 02, 2017

5 Comments

frisanek.elinka
4.5.2017

To je taková nádhera.. Ještě donedávna jsem se oblékala dost střídmě, měla jsem několik oblíbených barev, příliš jsem nekombinovala. Ale poslední dobou se to mění a ta vaše sukně je skvost, kterým se prostě musím nechat inspirovat a nebudu mít klid, dokud se do něčeho takového nepustím :-)

omandra
24.5.2017

Skvostné můžete mi prosim poradit? Mám jednu oblíbenou kanyrovou sukni,ale uz něco pamatuje,tak bych rada usila vlastní,ale,nevím,jak na ty kanyry to se strihnou jen příslušně dlouhé pruhy? A jak s rasenim? Rasite i sesivate rovnou v jednom kroku na OL? Usila jsem si jednu dlouhou kolovku a dolů nasila kanyr,docela se povedl,horší je,ze uz si nepamatuji,jak jsem to udělala

    Caramilla
    25.5.2017

    Kanyr zalezi, jak moc chcete naraseny. Latka se striha 1:1,5-2. Rasi se bud na rovnem stehu jen kanyr povolenou horni nebo spodni niti a pak se to v ruce stahne. Na stroji prosije, v ruce rasi, jako zaclony. Nebo na overlocku utazenim hornich niti a posunutim diferencialu, je to v clanku "o kolecko vic". Pak se naraseny kanyr vespendli a vsije. Lze koupit rasici patku, ktera umi zaroven rasit a sesivat k druhemu dilu, ja ji nemam. Nevim, jak se u ni resi, aby latka presny vysla do prostoru. Asi by se muselo sit opacne a boky sesivat po nasiti kanyru.

omandra
25.5.2017

Moc děkuju. Já právě rasila na OL,ale ted jsem nevěděla,jestli rovnou prisivala,nebo az pak,takže asi az pak,proto mi to ted asi neslo,ze jsem to dělala najednou a ta horní část byla jakási vypoukla.. A když se tedy kanyr nataseny nasiva az pak,tak to už děláte na rovnostehu? Na OL uz by pak ten sev byl asi moc silný?

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zobrazena, pole označené hvězdičkou jsou povinná