Vyzkoušela jsem si ušít sukni z micropeach, který koupíte přímo jako panel na jednu sukni.

Panely na sukně jsou dalším originálním počinem Unuodesign. Panel je tak trochu instantní záležitost, vhodná i pro začátečníky, kteří si chtějí ušít něco na sebe s co nejmenším úsilím.

Panely na sukni jsou k dispozici v dětské a dámské verzi.

Výhodou micropeach je, že se moc nemačká, je to materiál vhodný jak na sport a zahradu, tak i do kanceláře, připomíná satén. Kdybych nebyla těhotná, ušila bych si z micropeach z panelu sukni do vysokého pasu, ale bohužel… tak třeba příště:) Takovou sukni si můžete vzít do kanceláře, divadla, na svatbu.

Do panelu se vejde sukně do šíře 70 cm ve své spodní části. Délka vyjde u dámské asi tak po kolena (u vyšší postavy 175 cm), na kratší sukni je ideální volit střih do pevného pasu a šít ji až do pasu, abyste nemuseli tu nádhernou látku krátit, mě bylo líto vzor dole i nahoře krátit a potřebovala jsme sukni až od boků kvůli bříšku. Naštěstí jsem vysoká a délka po kolena mě v současné době vyhovuje.

Střih na sukni pro začátečníky doporučuji jednoduchý do A a pružného pasu, přeci jen na všívání zipu bych si úplně do začátku netroufla, zvlášť toho skrytého do sukně.

Sukně (i těhotenská) do mírného A (34 – 56)

Dětská sukně do A (86 – 164)

 

Níže přináším fotonávod na sukni z panelu šitou na běžném šicím stroji.

Sukni směřujte ke skladu látky, abyste plně využili vzor, zejména u toho, který je jakoby na boku.


Panel je symetricky na skladu látky z druhé strany je to samé, zrcadlově obráceně, to je velmi praktické pro stříhání.

 


Střih směřujte  na sklad látky, abyste plně využili vzoru panelu.


Přední a zadní díl podle mého střihu.

Ušijeme záševky rovným stehem na velmi krátkou délku, do ztracena.Takto vypadá záševek z lícové strany.Sešijeme rovným stehem.Začistíme cikcakem nebo overlockovým stehem. Pozor, na rovnostehu se micropeach i ve dvou vrstvách má tendenci stahovat – viz šev blíže k jehle. Pomůže povolit celkem dost napětí nitě. 
Připravíme si náplet do pasu a dovnitř vložíme gumu sešitou. Náplet si rovnoměrně vešpendlíme do sukně.Přišijeme rovným stehem a začistíme a nebo šijeme overlockovým stehem.

Spodek sukně je nejlepší začistit v ruce skrytým stehem. Nejprve si zažehlíte a pak postupně přišijete, aby z líce nebylo nic  vidět. Mě tlačil čas, nějak na šití není až tolik času, jak bych potřebovala, tak jsem ušila jen na běžném stroji, na popobíhání za dětmi po zahradě mě to takto stačí, do kanceláře a do divadla bych to řešila trochu lépe. Tak třeba příště:)