Pod pokličkou: Unuodesign


Jak se lebedí v království látek? Přečtěte si fotoreportáž o setkání Petry a Petry.

Již dlouho v mé hlavě dřímal nápad udělat rozhovory s několika nadšenkyněmi do látek, které svou “posedlost” přenesly do obchodu s látkami. Tábor (sídlo Unuodesign) je od nás kousek a s Petrou se známe již dlouho, a tak slovo dalo slovo a minulou sobotu jsem si jela do Tábora odpočinout.

Odpočinek to byl ryze pracovní, což je také v pořádku pro mámu, co má “na hrbu” neustále 3 malé, v posledním čase často dokola nemocné, děti. Domů jsem přijela utahaná jako kotě, ale na děti jsem se vlastně už i trochu těšila.

Sklad je krásně prostorný a prosvětlený, všude jsou okna, žádná kobka. Ve skladu je  mnoho regálů s látkami, podle druhů a výrobce. Sklad je rozdělen na jednotlivé buňky – na jednom místě se stříhají jen úplety, na dalším jen wendy, jen softshell. Holčiny, které látky pro nás připravují, tak mají svůj okruh pěkně v malíku, každou látku pro nás přesně znají a vědí, kolik ji ještě také na skladu zbývá.

 

A teď – podívejte se na ty role, jak jsou tlusté. A jak jsou do výšky… Velký obdiv všem, kteří pro nás objednávky chystají, musí vždy roli sundat z regálu na stůl, odstřihnout a zase vrátit. Myslím, že tyhle holky nepotřebují doma naprosto žádné činky ani další cvičení.

Ponaučení pro nás? Hodně nakupovat, čím více toho nakoupíme, tím se role ztenčí a je lehčí, ale má to své velké mínus, až látka dojde, musí se načít nová, těžká role…:-D

 

Foto: Lukasz Piech

Petra je jeden z nejpracovitějších lidí, co znám. Pracuje ve dne, pracuje v noci. Má ve všem pořádek a snad všemu rozumí. Na cokoliv se jí zeptám, to má odpověď. Látky, stroje, ekonomické a právní záležitosti, grafiku, techniku, marketing a dokonce i bezpečnost práce, protipožární opatření. Je toho opravdu hodně, co na první pohled křehká majitelka velké firmy, musí znát. Nevěřícně jsem koukala a nechápala… a navíc úsměv, který se nikdy z tváře nevytratí…

Petra má hlavu plnou úžasných nápadů, které nestačíte chytat, natož chápat, že ona je stíhá realizovat. Sama nápadů mám také hodně, ale ta realizace, ta mi nějak pokulhává…

Jeden z petřiných opravdu skvostných nápadů, jsou aplikace. Pro ty, kteří neumí perfektně našít aplikaci na kalhoty nebo mikinu, ale i pro ty, kteří šetří čas jako třeba já:)

 

Potvrdila se známá pravda, že látky jsou v reálu úplně jinak mrkavé než na fotkách. Ve skladu jsem si vybrala několik vzorů, o které bych jinak pohledem na e-shopu vůbec nezavadila. Zejména mě šokovaly obyčejné úzké námořnické černo-bílé proužky, které už asi 3 měsíce sháním, ale marně. Tak tady je mají, celé 3 měsíce skladem na e-shopu. Ale podle fotky mi přišlo, že jsou proužky mnohem užší, než jsem potřebovala. Tak nejsou… To jen dokazuje další pravdu, jak důležité je, aby u fotek látek bylo vždy měřítko – u proužků ideálně směrem vertikálně. A pro nás, co nám to vše déle dochází, by bylo super i v názvu produktu uvést šířku proužků.

 

Úplety, které jsou skvělé do kombinace, třeba na rukávy a ideální na leginky, kraťásky…

 

Funkční tričkovina, aneb cool max.

Kočárkovina.

Nejprve mi Petra ukazovala látky a vzorník.

Foto: Lukasz Piech

A pak já Petře své výrobky a střihy.

Foto: Lukasz Piech

Ne, ne, nedám!:-)

Foto: Lukasz Piech

Foto: Lukasz Piech

 

Foto: Lukasz Piech

Tak a šup s tím do krabice a syslit:-)

 

Foto: Lukasz Piech
Těšit se můžete na rozhovor s Petrou a Petrou:-)
Foto: Lukasz Piech

12 Comments

vcelka
20.5.2017

Caramilo, neříkejte mi, že existují ještě pracovitější ženský, než jste Vy :) To už snad není možný! Budu mí asi komplex méněcenosti :) Díky za super reportáž a krásné fotky. A přeji, ať se daří oběma :)

  Caramilla
  20.5.2017

  Děkuji za kompliment, ale určitě ano! Já potřebuji ke spánku 6 hodin, Petra prý 4. Navíc já po večerech a nocích už teď od Rozárky nepracuji, zjistila jsem, že to nedělá dobře klimatu doma ani mě samotné. Takže když uložím děti, odpovím poslední e-maily a upravím poslední fotky a pak už práci z hlavy pouštím. Výjimečně tomu tak není... Práce mě baví, ale umět i vypnout, je pro mě potřeba...

Momo
20.5.2017

Jeeeej...a ta zebrovita latka prosim (polozena na bodkovanej) je co? Pacia sa mi totiz tieto nohavice http://www.brazilianbikinishop.com/sk/pla-ove-aty-calca-zebra-59531.html, schudnut do nich neviem:)), rozmyslam o siti

Lenka H.
25.5.2017

Teda, kdybych o vás dvou nic nevěděla, tipovala bych vás na dvě studentky lehce přes dvacet, které vyrazily na nákupy :-) A ty látky vypadají úplně jinak už na Vašich fotkách, proužky jsem taky považovala za užší. Už se moc těším na slibovaný rozhovor.

  Caramilla
  25.5.2017

  Lenko, moc děkuji, červenám se! Vnitřně si na 20 při práci se 3 dětmi ale teda nepřipadám:-)))

   Lenka H.
   25.5.2017

   Ale opravdu tak působíte, určitě je to i takovým nějakým pozitivním výrazem ve tváři. To moc obdivuju, to množství práce, které stíháte zároveň s péčí o děti, a ještě se zvládáte usmívat. My máme třetí dítě teprve na cestě, stíhám podle mě tak s bídou polovinu co Vy a ten výraz... ani nechtějte vědět :-D

    Caramilla
    25.5.2017

    Tak já byla poprvé od porodu od dětí na víc jak 1 hodinu:-) Tak asi proto ten úsměv:-D Jinak se upřímně docela sama divím, že při mém pracovním režimu a spánku-nespánku nevypadám jako zombie.
    Na 3. dítě přeji hodně sil. Já si myslela, že 2 a 3 děti už nebude takový rozdíl jako 1 a 2 a že to bude celkem v pohodě. Ale velký omyl. Člověk má 2 ruce a 2 a 3 děti pro mě byl mnohem větší šok jak 1 a 2. Ještě do půl roka Rozárky to bylo celkem v pohodě. Nelezla, dala se dát do šátku a mnoho toho se dalo dělat s ní, navíc jsem moc nepracovala. Od ledna pracuji a ona leze všude, je sama sobě nebezpečná, neustále vše vytahuje a strhává, takže i kdybych nic nedělala a jen ji hlídala, aby se nezabila a neustále za ní uklízela, byla bych večer úplně grogy... Je to opravdu náročné... A tento týden 3x. Měla jsem 2 zakázky na focení, z toho jednu pro naši školu, 5 hodin v kuse jsem fotila, bez jídla a jen o vodě z kohoutku. Měla jsem křeče do prstů, můj foťák má skoro 2kg. Dodělávala jsem 2 fotonávody, videonávod a jeden střih a zítra mám domluvenou ségru na focen nové kolekce, kterou jdu teď došívat... a na sobotu mám nůž na krku, že musím do pondělí upravit asi 200 fotek ze školného focení (zredukováno asi ze 2 tisíc, co se nafotilo a co jsem několik hodin promazávala...). Vše mě to baví, jinak bych to nedělala. Ale dneska večer ten výraz asi taky nebude nic moc...
    (Právě jsem se mj. vrátila před chvílí z třídních schůzek, aby toho nebylo málo:)))

     Lenka H.
     25.5.2017

     Prosím neděste mě, dnes zrovna mám krizi :-) Moje práce naštěstí nejde dělat z domu, takže bych ráda zůstala "jen" s dětmi (a bavila se šitím a pletením).I tak určitě budu mít dost :-) Taky pořád doufám, že to nějak zvládnu. Ať vám šití i fotky rychle odsýpají!

Momo
25.5.2017

Dakujem Vam obom za odpoved, Petke aj za tip na latky. Aj ma napadlo, ze by sa to mohlo sit z bielej latky, a tu zebrovitost tam dokreslit fixkou na textil:)) uvidim este. Inak nadherne foticky.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zobrazena, pole označené hvězdičkou jsou povinná