RAW kuličky


Ze všeho vánočního cukroví mě nejvíce chutnaly RAW kuličky. Už jsem asi možná totiž přivykla zdravé stravě a obyčejné cukroví mi už nějak nejede… Letos jsem zase zkoušela nové recepty, tak si zapisuji, které se mi osvědčily. Určitě je budu dělat i mimo Vánoce.

Ovocné kuličky se semínky jsou už zde.

Letos jsem nově dělala kuličky ze sušených švestek, protože povidla a sušené švestky miluji ze všeho zpracovaného ovoce nejvíc. Sáček sušených švestech (měkkých, tvrdé domácí namočit:) a sáček mandlí. Ideálně zpracovat ve food processoru (sekacím nožem). Dělala jsem ve Vitamixu a zavařila jsem ho:) Vitamix má nevýhodu, že seká to, co je dole úplně do hladka a tím se zacpe spodek a nahoře zůstávají celé kusy. Snůž v sekáčku hezky rovnoměrně seká a posouvá hmotu a můžeme si volit její hrubost. Doporučuji nechat ve směsi kusy. Ella své různé energetické kuličky dělá tak, že první useká hmotu a do ní pak zapracuje nahrubo namleté kousky.

Obalovala jsem v namletých mandlích.

Naprosto nejlepší jsem ale vyhodnotilla datlovo-kakaové kuličky. Usekáme 250 g datlí (měla jsem medjool🙂 a 250 g oříšků (já dělala z vlašských) se 3 doma usušenými banány (nedělat z kupovaných, doma sušené banány jsou vláčné) a 3 velkými lžícemi nepraženého kakaa. Tvarujeme kuličky a obalujeme v kakau. Neskutečně dobré, žravé, nejlepší… Vedle těchto kuliček i vanilkové rohlíčky blednou závisí:-D

Což mě ale vůbec nevadí!

Nicméně objektivně dodávám, že tyto kuličky doma jím pouze já, děti ani manžela neučarovali, podle mě je ani neměli:-D

Klasického cukroví jsme měli až až:)

YOU MIGHT ALSO LIKE

Čokoládové sušenky s příchutí datlí
August 07, 2017
Čokoládová zmrzlina z avokáda a kokosového mléka
July 21, 2017
Rozárka oslavila první rok
July 20, 2017
Zdravá omeleta v páře
July 17, 2017
Avokádové vláčné sušenky
March 01, 2017
Ošatka na chléb s plátýnkem
February 20, 2017
Fit po porodu
January 18, 2017
V záplavě oříšků
December 10, 2016
Domácí nutella
October 23, 2016

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zobrazena, pole označené hvězdičkou jsou povinná