Šaty symfonie (vhodné též na kojení i pro těhotenství) – střih


Šaty Symfonie se staly v mém sortimentu hitem. Mnohé je chtějí na zakázku, mnohé si psaly o střih. Šaty vychází z praxe – jsou vhodné pro každou ženu – kojící, těhotnou, štíhlou i tu s bříškem třeba po dětech.

Široká ramínka schovají i kojící podprsenku a nebo správnou podprsenku pro větší prsa, která má širší ramínka. Pokud byste rády užší, tak není problém ramínka dle potřeby zúžit. Délku ramínek si můžete přizpůsobit podle své potřeby, vyzkoušejte, jak vám bude délka vyhovovat, střih je spíše delší, pro menší postavu bude třeba pak délku vzadu zkrátit – po ušití vyzkoušíte délku a podle toho zkrátíte, ramínka se našívají na zadní díl až nakonec.

Ramínka v oblasti pod klíční kostí stahuji, vypadá to tak krásně, buď tkaničkou, stužkou, kroužkem z látky nebo bižuterním komponentem, případně kombinací.

Zadní díl je na žabičkování, zde také záleží na využité látce, jak se díl stáhne. Silnější látka se stahuje méně než tenčí. Pak se výsledný rozměr gumičkovaného zadního dílu liší.

Materiál: Šaty jsem šila vždy s jersey s elastanem kvůli těhotenství a kojení. Pokud nekojíte a nemáte větší prsa, myslím si, že by šel šít i z nepružného materiálu a do boku dát zip. Ověřeno nemám.

Velikost prsou: Pro extra velká prsa v poměru k obvodu pod prsy bych doporučila vzít větší přední horní díl a pod prsy nařasit nebo udělat sklady. Pro menší prsa naopak. Můžete pak kombinovat horní díl a spodní díl pod prsy – podle obvodu pod prsy vs. velikosti košíčku. Tak, jak je střih konstruován, je na průměrná prsa – tedy ne malá, ne extra velká. Spíš větší než menší:-) Na fotce je velikost asi 70DD.

Spotřeba: Dvě délky šatů. (Plus přídavky na založení dole a srážení).

Fotonávod na tyto šaty není zpracován, součástí střihu je rozkres, jak šaty šít, co k čemu patří. Šití tedy není vhodné pro začátečnice, které návod potřebují. Střih zpracovávám proto, že jste si o něj opravdu hodně psaly a není v mých silách nyní zpracovat fotonávod.

 

Horní díl šatů lze kombinovat se střihem na šaty s překřížením z mého sortimentu, spodní díl je stejný. (Stačí koupit upgrade horního dílu.)

Střih si též můžete koupit samostatně:

Šaty symfonie (vhodné též na kojení a jako těhotenské) 34 – 56

 

 

Fotky hotových šatů:

Informace k šití:

Žabičkování na zádech – Zadní díl na žabičky je širší jak zadní díl spodní sukňový, našívám žabičkovaný díl do spodního sukňového nařasený. Nahoře začišťuji většinou obnitkou.Ramínka stahuji většinou atlasovou kulatou stužkou, přední díl stříhám a šiji dvojitě, též pod prsy díl je dvojitě a horní díl je do něj vsazen.

Fotonávod na tuniku s překříženým výstřihem:

Šaty / tunika bez rukávů s překříženým výstřihem (verze nabíraná, hladká, na větší prsa, menší prsa, vhodné na kojení)

 

Videonávody:

YOU MIGHT ALSO LIKE

Kalhoty do gumy (kraťasy i dlouhé) 74 – 164 (Střih a návod)
July 04, 2018
Nová verze střihu na dámské kalhoty na 3 typy postav (34 – 56) A4/A0 – černobíle/barevně
June 27, 2018
Střihy Caramilla v tištěné podobě
June 25, 2018
Kouzelná kšiltovka z letního softshelu (fotonávod)
June 18, 2018
Sportovní leginy (střih a upgrade střihu)
June 16, 2018
Dětská sukně do A (střih a návod)
June 15, 2018
Dámské leginy nově až do velikosti 50
June 13, 2018
Dámské tílko ve 3 verzích (menší / větší prsa, těhotenské) 34 – 56 (střih)
June 12, 2018
Kostým pro orientální tanečnici
June 09, 2018

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zobrazena, pole označené hvězdičkou jsou povinná