YOU MIGHT ALSO LIKE

Triko s raglánovým rukávem a hlubším výstřihem
March 29, 2018
Jednoduché tepláky do nápletu 56 – 110 (střih a návod)
March 28, 2018
Dámské triko s raglánovým rukávem
March 27, 2018
Dámská MAXIsukně do nápletu i do pevného pasu (střih pro tisk A4 i AO)
March 23, 2018
Ponožky na nožky (střih a návod)
February 15, 2018
Jednoduché prstové rukavice (střih a návod)
February 07, 2018
Leginy s duhovými balony
February 05, 2018
Návlekové rukavice bez palce (recenze a návod)
February 05, 2018
Mikina s raglánovým rukávem (se stojáčkem nebo kapucou) – střih + foto a videonávod
January 12, 2018

7 Comments

vcelka
9.8.2017

Legíny mám ušité, několikatery, dlouhé i 3/4 a jsem se střihem moc spokojená, sedí totiž i přes látkovku, s tím jsem mívala u kupovaných u první dcery potíž, že na látkovky nešly. Takže moc díky.
K videu bych se jen ráda zeptala, to šití bez posunu cikcakem, absolutně nevím, jak to udělat na mém stroji, ani v návodu jsem nenašla. Mám tam jen šití jako zapošití - pár stehů, ale to jde jen rovným stehem, cikcakem ne. Je to o typu stroje? Tak ten přídavek kousek prošívám jen rovným stehem.

  Caramilla
  11.8.2017

  Stroj by měl umět regulovat šířku stehu a délku stehu, šířku stehu dávám na maximum a délku stehu na nulu. Resp. u mého stroje to dělám ještě trochu fikaněji, látku si při šití přidržím, aby nešla do stroje (stroj ji neutahne) a tím pádem je posun nula, aniž bych něco před tím nastavovala:) Ale pokud je stroj drak - třeba jako Veritas, tak to možná udržet na místě nejde a je třeba délku stehu nastavit. Jinak tím rovnostehem je to určitě správně, mě se tady líbí, že ta patka hezky ten přídavek švu zafixuje a nic se nikam nehrne:)

vcelka
12.8.2017

Děkuju za odpověď, aha, já jsem v tom hledala nějakou spešl funkci.
Až večer po napsání mi došlo, že jsem psala vlastně k jinému střihu, mám tu verzi 74-92, ale jinak návod a postup je stejný, tak to patří i sem.

vcelka
14.12.2017

Neodolala jsem a v akci koupila ještě střih na legínky 92-140, sice jsem už njaký měla, ale neseděl, dcera je štíhlá a vždy jí byly legíny volné, s tímto střihem jsem spokojená, konečně perfektně bez úprav padne.
Jen jsem se chtěla zeptat, zda když šijete legíny, převlékáte do podobných barev nitě na OL? Já jsem byla momentálně líná a pak mi přišlo, že jsou děsně ty bílé nitě např. na zadku (jak se to roztáhne)vidět, asi byl i trochu povolený steh, v poslední době s tím nastavením OL trochu bojuju, nejde doladit a dřív šel. Někdy se mi prostě hrozně nechce kvůli jedněm legínkám měnit nitě a pak si nadávám, že jsem líná, tam dát aspoň černé, vypadalo by to líp.

  Caramilla
  14.12.2017

  Já to dělám podle barvy látky uvnitř. Pokud je to úplet potištěný na bílou a rub je bílý, šiji na bílé nitě - taky jsem líná. Ale pokud jsou leginy uvnitř bílé a nahoře hodně tmavé (tmavě modré, černé, hnědé), tak dávám krajní nit černou nebo úměrně barevnou, obnitky nechávám bílé. A samozřejmě dobře seřídit. Pokud je látka probarvená, tak měním všechny nitě, pokud je to na prodej, pokud je to pro nás, tak na to většinou kašlu a měním třeba jen tu krajní nit a někdy ani to ne. Lenost je strašná věc:-D

vcelka
14.12.2017

Jojo, už jsem si říkala, že budu měnit aspoň tu krajní, ta se i dobře mění, pak mě ty nedokonalosti totiž tak štvou, že někdy i pářu a přešívám kvůli "blbině" a nadávám si, chci ušetřit čas a pak to dělám nakonec mnohem dýl. Zrovna teď jsem právě neměla takovou barvu od Amann, méně kvalitní nitě můj OL nezkousne. Díky moc za odpověď! Přeji Vám, pokud možno, klidný advent!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zobrazena, pole označené hvězdičkou jsou povinná