YOU MIGHT ALSO LIKE

Silver – sportovní pružné plátno (recenze)
May 04, 2018
Sportovní pružné softshellové letní kalhoty
April 26, 2018
Kalhoty z micropeach
April 26, 2018
Střih na (nejen) softshellové kalhoty 98 – 170 (verze užší a širší)
April 26, 2018
Střih na dlouhou sukni vhodnou též pro těhotné 34 – 56
April 18, 2018
Pánské triko s raglánovým rukávem XS-XXXL (střih)
April 13, 2018
Fotonávod: Čepička s kšiltíkem
April 12, 2018
Těhotenská verze trika s raglánovým rukávem
April 06, 2018
Triko raglánový rukáv 44 – 56
April 06, 2018

6 Comments

vcelka
13.4.2018

Dobrý den Peti, moc bych chtěla poprosit o radu. Teď jsem šila triko, tříkrokým cikcakem jsem chtěla prošít spodní lem, několikrát mi stroj zacuckovat či stáhl látku do zoubků, pak to musím násilím vytáhnout a znova, vypadá to hrozně, triko zkažené. Můj stroj to má někdy tendenci dělat, ale toto už je moc. Čím to může být? V návodu mám možnost zasunout podávací zoubky, ale to nevím, zda by pak dobře šilo. Horní podávání asi nemám (Veronica 777). Jsem z toho kolikrát na nic a mám s šitím chuť seknout. Jo, dělá to na úpletech, používám kráč. patku. Třeba na softu to nedělá.

    Caramilla
    15.4.2018

    Úplně nevím, co vám poradit, protože příčina může být v mnohém od špatně namotané spodní cívky, nekvalitních nití, špatného seřízení napětí nití, špatného navlečení. Též může být problém příliš jemná látka. Veroniky mají pověst skvělých strojů, pokud vám zlobí, asi bych ji zkusila nechat servisovat, třeba to pomůže. Můžete zkusit úplet podložit kusem papíru, aby byl jakoby pevnější. Ale obecně by toto stroj dělat neměl, pokud je dobře seřízen.

vcelka
15.4.2018

Děkuji moc za odpověď! Stroj jsem měla servisovaný v lednu, komplet servis, tak by měl být ok. Byl to klasický bavlněný úplet, žádný moc tenoučký. Ale problém bude možná částečně ta cívka, mám dva typy, no budu ještě zkoušet a uvidím. Jinak mě moc potěšily nové střihy na trička, tak snad to vyladím a budu úspěšně šít.

vcelka
16.4.2018

Myslím, že to byla opravdu kombinace jiné cívky (mám z dřívějšího Singru, takovou sadu již navinutých nití a Veronica je celkem bere, ale hůř se navíjí), plus horší nitě, neměla jsme zrovna od Amann urč. barvu, tak jsem sáhla do dávno pořízené sady z Lidlu, asi se sešlo více faktorů, dnes zkušební šití ok. Tak uvidíme dál. Určitě se chystám brzy u Vás něco zakoupit. Děkuji moc za rady a ochotu pomoct.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zobrazena, pole označené hvězdičkou jsou povinná