Videonávod: Jak šít dvojjehlou | Jak upravit napětí spodní nitě u běžného šicího stroje


Návod, jak navléci dvojjehlu, na co si dát pozor, jak dvojjehou šít, jak regulovat správně napětí horní a spodní niti. Jak má správně vypadat steh. Kyvný CB chapač i horizontální chapač.

5 Comments

vcelka
7.12.2017

Pěťo, moc díky za video, zase jsem chytřejší, dvojjehlu jsem jendou zkoušela a nemohla jsem ji doladit, zkusím znovu. S tím jak má vypadat klikatice u dvojjehly, to platí asi pro každý cikcak, že? Dole tedy mají koukat trošku ty horní kličky, nahoře ne, já s tím totiž celkem často bojuju třeba i u tříkrokého, že nevím, jak přesně to má být, myslela jsem, že nesmí koukat nikde nic navíc a tak pořád ladím a pořád nejsu úplně spokojená. Moc díky za přínosné informace, jste skvělá!

    Caramilla
    7.12.2017

    Díky, jsem ráda, že slouží:) To, co je ve videu, patří jen k dvojjehle. U běžného stehu má být steh seřízen tak, jako je to u videa "začínáme", tedy provázání přesně v látce, kličky ani na jednu stranu. Tříkrokký cikcak taky tak a běžný "entl" též. U dvojjehly musí mít možnost se natahnout jak horní rovné šití, tak spodní klikatice, je to právě tím specifické, že shora to šijí je "běžný rovný steh", proto ta atypičnost.

vcelka
7.12.2017

Aha, děkuji za upřesnění, pustím si ještě to začátečnické video.

Hraboska
7.12.2017

Vřelé díky za tohle video. Dvojjehla mě dosud spíš doháněla k šílenství, málokdy se mi podařilo seštelovat vše tak, aby se nedělal ten buřtík mezi rovnými liniemi na lícu. Šroubek na chapači jsem totiž vůbec nezkoušela povolit/přitánout (stroj jsem kupovala bazarový bez návodu). A to o tom povytažení 10 cm taky slyším prvně... to musím zítra zkusti :-)).

Petra83
10.12.2017

Děkuju za toto video!! Dvojjehlu už mám doma, ale ještě jsem nenašla odvahu :) Určitě brzo vyzkouším!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zobrazena, pole označené hvězdičkou jsou povinná