Videonávod: Jak ušít leginy na obyčejném stroji


Jak šít pružné materiály na běžném šicím stroji? Na co si dát pozor a jak správně nastavit stroj, aby šil úplet správně? Dozvíte se v novém videonávodu, ve kterém si společně ušijeme Leginy. Pozor, SOUTĚŽ!

Kdo první uhádne, co Rozálie na konci videa strká du pusy, vyhrává u mě nový připravovaný střih na leginy do vel. 140 zdarma!

YOU MIGHT ALSO LIKE

Kalhoty kapsáče (fotonávod a střih)
July 17, 2017
Střih na kalhoty kapsáče
July 14, 2017
Dámská sukně do mírného A (střih)
July 10, 2017
Kolová dílová sukně (střih a návod)
July 06, 2017
Střih na leginy k dispozici
July 04, 2017
Mimileginy s trojúhelníky
June 24, 2017
Jak ušít kalhoty na obyčejném šicím stroji? (Videonávod)
June 05, 2017
Mum and me – mořští koníci
June 03, 2017
Jednoduché letní kraťasy pro začátečníky (střih, fotonávod, videonávod)
May 29, 2017

14 Comments

vcelka
3.7.2017

Jé, to je super, zrovna jsem se chtěla zeptat, zda by nebyl střih na legíny, tak malou velikost jako cca na Rozárku totiž nemám a hodila by se. Naše 10-ti měsíční také strká do pusy vše, co najde, takže těžko uhádnout, ale tipuji, že nějaký kamínek :)

Hraboska
3.7.2017

Parádní videonávod, snad se mi podle něj konečně zakončení legin v pase podaří (protože dosavadní pokusy jsou katastrofické). Jen se zeptám - to závěrečné prošití třírovným stehem (ten nemám, tak použiju dvojjehlu, případně by měl fungovat i cikcak, že?) je taky přes gumu nebo pod gumou? Protože vždycky, když jsem se to snažila prošít těsně pod gumou, nehezky mi steh uhýbal, jak patka sjížděla.
Hádám, že pokud to nebyl kamínek, strká si Rozárka do pusy třeba kousek toho zeleného, co tam roste... nebo možná nějakého broučka? :-) Naše roční nedávno vyplivla živou berušku. A dneska jsem v plínce při přebalování objevila kousky modré voskovky (jak včera vlezla ségrám mezi výtvarné potřeby). Neuvěřitelné, jací gurmáci jsou děti kolem roku :-D

  Caramilla
  3.7.2017

  Já prošívám přes gumu, tu dvojjehlu z tohoto důvodu moc nevím. Ten tříkrokký cikcak mi přijde lepší. Ty maličké leginy jde i na pár místech přichytit rovným stehem a nechat neprošité. Rozince to občas tak šiji, dělá to tak next:)

  Co má Rozi v puse zatím neuhádl nikdo:-D Rozárka už taky prohnala pusou ledasco, nejhorší můj zážitek bylo, když se jí v hrdle vzpříčila taková ta "ohrádka", co vyloupla v klávesnici PC pod písmenkem. Dávila se, dusila se a jak to bylo zaseklé, nešlo to ani tam ani ven. Pak jsem už nevydržela a do krku jsem jí hrábla, prstem jsem nahmatala, co tam měla, což jsem hned poznala, protože druhou ohrádku jsem jí vylovila už z pusy, když se začala dusit, bohužel tam měla dvě:) Vysunula jsem to trochu nahoru a ona to spolkla. Čímž jsem si nebyla jistá, ale prohledala jsem doma úplně všechno u místa, kde se dusila a nic. Pak jsem pitvala obsah plenky a opravdu jsem tu ohrádku našla:D Mám ji schovanou a dám jí ji jednou do denníčku:-D Mína když byla takhle velká, žrala takové ty jedničky z lega a pak kusy z druků na plenky, naštěstí ty bez bodce:-D Vždycky jsem si toho všimla až, když měla druk obtiský na zadku v plence:-D

   Hraboska
   3.7.2017

   Teda, taky dobré "laskominky" :-D. Já jsem zatím jako nejhorší asi lovila z pusy šroubek. Nebo to byl vrut? Prostě to se závitem a ostrým koncem :-). A asi nejvtipnější nález v plence jsem objevila 25. prosince - kousek jmenovky z nějakého dárku :-D. Jinak velice oblíbení jsou stikeez šmoulové, jak byli nedávno v Lidlu. Nebo malé gumičky do vlasů, jedna byla v plence včera.
   Hm, co by to tedy Rozi v puse mohla mít? Budu přemýšlet :-).

    Caramilla
    3.7.2017

    Ale ty stikeeze neprošli skrz, ne?:-) V hubě je má furt, to jo, ale nespolkla:)
    Nejhorší bylo, že po tom dávení pak zvracela krev, jak se tím písmenkem skřábla, když jsem jí ho vytahovala, nebylo to nic příjemného, ale naštěstí jsem byla tuhle na pohotovosti na poslech s bronchitidou a byla tam paní, co říkala, že holčička zvrací krev, protože jedla jehličí a sestra nad tím mávla rukou, takže jsem si říkala, že počkám, že se to asi uklidní a během 30 minut bylo vše OK. Ale není to hezký pohled...
    Jinak cedulky jí furt a oblíbená je žvýkačka, kterou si udělá ze samolepky, kterou někde olupuje.
    Co říkal manžel, tak nejnebezpečnější je, když dítě sní dva magnety, tak to roztrhá střeva a je to fatální, střep se prý obalí slizem a projde, i jehla, ale jako nedáváme jí to k jídlu:-D

     Hraboska
     3.7.2017

     Ne, šmouly jen žužlá a nepolyká :-D. Zvracení krve by mě asi taky vyděsilo, na to u nás zatím nedošlo. O těch magnetech už jsem taky četla, že jsou nebezpečné.

     vcelka
     16.7.2017

     Já jsem slyšela, že nejnebezpečnější jsou na spolknutí takové ty maličké baterie, když to dítě spolkne, uvolní se z toho různé sajrajty, které poleptají vnitřnosti. Manžel je doktor???
     Tak pán Bůh ty naše dětičky chraň, co neuhlídáme my, musí andělé strážní.

     Caramilla
     17.7.2017

     Ano, ty baterie jsou možná asi ještě horší, to je pravda. To manžel taky říkal.

     Manžel je chemik:-D Ale je to docela výhoda, když děti něco nebezpečného sežerou - Mína třeba vypila kus žlučového mýdla jako malá - tak volám a přečtu složení a on mi řekne, zda to je "jen na poblití" a nebo se musí do nemocnice:-D

     Pardon za surovost:-D

Hraboska
3.7.2017

Větvičku? Žížalu? Slimáka? Nebo tam ležel kousek něčeho jedlého, třeba nějaký drobeček? Vypadala, že šla celkem najisto :-D.

martina1
4.7.2017

Nějaký zvířátkový exkrement? Třeba slepičinec :)

Petra
9.7.2017

Videonávod je jako vždy prima. Děkuji za něj. Že by Rozalie snědla mravence nebo jiného broučka? :-)

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zobrazena, pole označené hvězdičkou jsou povinná