Vysvědčení


10 měsíců uteklo jako voda a Jasmínka ukončila první třídu. Emoce dnes byly opravdu v mém případě velké. Nějak ten letošní rok kolem mě profrčel a já snad ani nezaostřila…

Samé jedničky Jasmínka nemá, to proto, že je hodnocena slovně a nadmíru nám to vyhovuje. Do školy se těší, nestresuje se, učí se sama pro sebe a dělá velké pokroky pěkně v klidu a s láskou.

Její škola, paní učitelka i asistent Radek a další lidé kolem, jsou prostě báječní. Moc jim děkujeme, snažily jsme se o pugét ze zahrádky odpovídající jejich péči:-)

YOU MIGHT ALSO LIKE

Velikonoce
April 04, 2018
Výlet na Malý Blaník
March 31, 2018
Neštětická hora
February 02, 2018
Ohlédnutí za svátky
December 27, 2017
Vánoce v naší škole
December 23, 2017
PF 2018
December 22, 2017
Výlet na Velký Blaník
November 17, 2017
Pouštění draka
November 11, 2017
Podzimní prázdniny na hřišti
October 29, 2017

10 Comments

Dagmar
29.6.2017

Krásnou kytičku jste paní učitelce "umotali". :-) Přeji pohodové prázdniny. D. :-)

vcelka
30.6.2017

Nádherné fotky. Gratuluji Jasmínce. Jasmínka chodí do nějaké alt. školy nebo je to klasická základka s osvícenými pedagogy? A též přeji krásné prázdniny.

  Caramilla
  30.6.2017

  Děkujeme moc! Do dnešního rána spala ve škole, měli párty, a je úplně vyčerpaná a zelená:) Ale užila si to, jsem Bohu vděčná, že neonemocněla a mohla se účastnit všeho až do dneška.
  Jak říká naše paní ředitelka "my jsme ale přece normální škola":-) Nicméně chodí do Církevní základní a mateřské školy Archa Petroupim - vesnická malotřídka, založená evangelickým sborem za účelem lepšího přístupu k dětem. Měli jsme to úžasné štěstí, že se Jasmí do této školy dostala.

  Vnímám to tak nějak jako Boží péči o nás v tom ohledu, protože jsem Jasmínku zapisovala původně před 4 lety do školky, jen proto, že jí byly 3 roky, potřebovala mezi děti, ale nechtěla jsem ji dávat na celý týden a v městských školách u nás se vyžadoval pobyt 5 dní v týdnu a ne jen třeba 3 dny. Zde umožnili, že může chodit jen na dělené místo. Nakonec se vlastně nedostala a byla pod čarou, ale díky tomu, že jedna holčička musela v pátek jezdit na rehabilitace se uvolnilo místo na to jedno dopoledne a já jsem neváhala:) Tak se tam Jasmí postupně "naplavila". Další rok už měla jistotu celého místa. Do školy se braly na tento ŠR jen děti, které chodily do školky, ale i tak jsme byli opět pod čarou, ale naštěstí díky odkladům na nás to jedno místo vyšlo. A od září má místo ve školce i Kryštůfek.

  Původně jsem vlastně byla do téhle školy pozvaná na místo učitelky, kterou sháněli, když byly Jasmí necelé 3 roky, a já tenkrát nebyla ještě těhotná a dostala jsem nabídku od září tam jít učit do školy a jít se tam podívat. Školu znám od založení, lakovala jsem tam ve školce tenkrát židličky, ale přesto jsme vyrazili a rovnou jsem tam Jasmí nechala zapsat.

   vcelka
   16.7.2017

   Strašně moc závidím a zároveň dětem tu školu/školku přeju, já z podobných důvodů stále odkládám nástup starší do školky, nechci aby musela každý den a nemám úplně důvěru v systém ve školce u nás. Zatím to řešíme tak, že ji občas dáváme do školky, kde učí moje mamka, aby přišla mezi děti a zároveň je tam takové rodinné prostředí, míň dětí, pěkný přístup, jenže na každodenní chození je to pro nás dost daleko. Bydlíme v dědině vedle Brna a to je přes celé Brno, tak aspoň někdy. Strávila bych hrozného času vozením :( A někdy jsem tak naštvaná a unavená, že si říkám, že jsem ji měla do té školky tady dát a nekomplikovat si život...někdy se to ve mě dost bije. Tak ať jsou děti spokojené a Vy taky!

    Caramilla
    17.7.2017

    To je opravdu velké dilema, sama jsem kvůli tomu asi tak rok nespala. Závazek děti denně vozit po 9 let (tzn. celkem víc jak devět let, když sečtu dědi a přičtu školku) je velký, nedá se udělat moc s lehkou hlavou. Pro mámu to znamená také řešit své budoucí zaměstnání s ohledem na to, že bude muset dělat taxikářku. Já jsem do práce docela daleko dojížděla a mzda byla tak nízká, že by mi stačila na školné a dopravu jen pro dvě děti, navíc bych je nemohla kdykoliv odvést. Nicméně jsem si pak spočítala, že co je pro mě leta vožení, to je pro děti právě leta strávená v dobré škole, kam budou chodit rády a kde v nich najdou jejich vlastní osobnost a v tu je naučí vyrůst. Takže z tohoto pohledu jsem pak už neváhala. A nelituji. U nás ale jezdí zatím školní mikrobus, který sice finančně je pro nás náročný, ale pomůže technicky hodně. Ráno vodí na bus babička a já nemusím vypravovat 3 děti, ze školy to střídáme, tak půl napůl, jak Jasmínka chce. Někdy si chce hrát s holkama ve družině na zahradě nebo něco vyrábět a někdy chce domů. Nicméně každý rok nad tím mikrobusem visí otazník a dítě jsem tam dávala s tím, že případně budu muset vozit. Jinak jezdí párkrát za den i linka a až bude Mína velká, bude moci jezdit i linkou, zatím jsou tam i zde strašně nebezpečné silnice a to ji nepustím.

    A škola není tak daleko, nevím přesně kolik je to km, ale jsem tam za 10 minut a je to vesnicemi, cesta to není příjemná, jezdí tam všichni v zatáčkách rychle, do toho kola a je to trochu o život, ale kolony tam nejsou:)

    U té školky jsem si původně říkala, že to je jedno, kam dítě chodí, že ty učitelky ve školkách bývají docela takové "mateřské" všude, ale pak jsem viděla v přímém přenosu přístup jedné a druhé školky (u nás měli společnou zahradu pro děti) a bylo jasno. Původně Mína měla jít od 4 tady do Benešova, máme to přes ulici, ale když jsem viděla ty přístupy, tak jsem jí v té naší školce už nechala. Jasmí je ale dost introvertní a citlivá, stydlivá, jí vysloveně tento systém sedí. Jsou děti salámisti, u kterých se to třeba až tak řešit nemusí. Každý si to musí rozhodnout sám a hodinu do školy přeplněným městem bych dítě určitě nevozila. Ono ani půlhodina, to je pro mámu 4*30 minut denně a to je prostě strašně moc času:( Ale jsou takoví rodiče, k nám do školy chodí moc dětí, které dojíždí takto daleko a rodiče nelitují...

vcelka
30.6.2017

A máte krásnou sukni :)

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zobrazena, pole označené hvězdičkou jsou povinná