Vysvědčení


10 měsíců uteklo jako voda a Jasmínka ukončila první třídu. Emoce dnes byly opravdu v mém případě velké. Nějak ten letošní rok kolem mě profrčel a já snad ani nezaostřila…

Samé jedničky Jasmínka nemá, to proto, že je hodnocena slovně a nadmíru nám to vyhovuje. Do školy se těší, nestresuje se, učí se sama pro sebe a dělá velké pokroky pěkně v klidu a s láskou.

Její škola, paní učitelka i asistent Radek a další lidé kolem, jsou prostě báječní. Moc jim děkujeme, snažily jsme se o pugét ze zahrádky odpovídající jejich péči:-)

YOU MIGHT ALSO LIKE

Tobiášek – první narozeniny
July 17, 2017
Eliáš
July 14, 2017
Fotografie na zakázku
July 12, 2017
V pampeliškách
July 12, 2017
Školní fotografování: ZŠ a MŠ Archa Petroupim
July 10, 2017
Miluji Photoshop …
July 09, 2017
Panoramatické bannery
July 02, 2017
Zakončení školního ruku
July 01, 2017
Muj den s holkama
June 30, 2017

10 Comments

Dagmar
29.6.2017

Krásnou kytičku jste paní učitelce "umotali". :-) Přeji pohodové prázdniny. D. :-)

vcelka
30.6.2017

Nádherné fotky. Gratuluji Jasmínce. Jasmínka chodí do nějaké alt. školy nebo je to klasická základka s osvícenými pedagogy? A též přeji krásné prázdniny.

  Caramilla
  30.6.2017

  Děkujeme moc! Do dnešního rána spala ve škole, měli párty, a je úplně vyčerpaná a zelená:) Ale užila si to, jsem Bohu vděčná, že neonemocněla a mohla se účastnit všeho až do dneška.
  Jak říká naše paní ředitelka "my jsme ale přece normální škola":-) Nicméně chodí do Církevní základní a mateřské školy Archa Petroupim - vesnická malotřídka, založená evangelickým sborem za účelem lepšího přístupu k dětem. Měli jsme to úžasné štěstí, že se Jasmí do této školy dostala.

  Vnímám to tak nějak jako Boží péči o nás v tom ohledu, protože jsem Jasmínku zapisovala původně před 4 lety do školky, jen proto, že jí byly 3 roky, potřebovala mezi děti, ale nechtěla jsem ji dávat na celý týden a v městských školách u nás se vyžadoval pobyt 5 dní v týdnu a ne jen třeba 3 dny. Zde umožnili, že může chodit jen na dělené místo. Nakonec se vlastně nedostala a byla pod čarou, ale díky tomu, že jedna holčička musela v pátek jezdit na rehabilitace se uvolnilo místo na to jedno dopoledne a já jsem neváhala:) Tak se tam Jasmí postupně "naplavila". Další rok už měla jistotu celého místa. Do školy se braly na tento ŠR jen děti, které chodily do školky, ale i tak jsme byli opět pod čarou, ale naštěstí díky odkladům na nás to jedno místo vyšlo. A od září má místo ve školce i Kryštůfek.

  Původně jsem vlastně byla do téhle školy pozvaná na místo učitelky, kterou sháněli, když byly Jasmí necelé 3 roky, a já tenkrát nebyla ještě těhotná a dostala jsem nabídku od září tam jít učit do školy a jít se tam podívat. Školu znám od založení, lakovala jsem tam ve školce tenkrát židličky, ale přesto jsme vyrazili a rovnou jsem tam Jasmí nechala zapsat.

   vcelka
   16.7.2017

   Strašně moc závidím a zároveň dětem tu školu/školku přeju, já z podobných důvodů stále odkládám nástup starší do školky, nechci aby musela každý den a nemám úplně důvěru v systém ve školce u nás. Zatím to řešíme tak, že ji občas dáváme do školky, kde učí moje mamka, aby přišla mezi děti a zároveň je tam takové rodinné prostředí, míň dětí, pěkný přístup, jenže na každodenní chození je to pro nás dost daleko. Bydlíme v dědině vedle Brna a to je přes celé Brno, tak aspoň někdy. Strávila bych hrozného času vozením :( A někdy jsem tak naštvaná a unavená, že si říkám, že jsem ji měla do té školky tady dát a nekomplikovat si život...někdy se to ve mě dost bije. Tak ať jsou děti spokojené a Vy taky!

    Caramilla
    17.7.2017

    To je opravdu velké dilema, sama jsem kvůli tomu asi tak rok nespala. Závazek děti denně vozit po 9 let (tzn. celkem víc jak devět let, když sečtu dědi a přičtu školku) je velký, nedá se udělat moc s lehkou hlavou. Pro mámu to znamená také řešit své budoucí zaměstnání s ohledem na to, že bude muset dělat taxikářku. Já jsem do práce docela daleko dojížděla a mzda byla tak nízká, že by mi stačila na školné a dopravu jen pro dvě děti, navíc bych je nemohla kdykoliv odvést. Nicméně jsem si pak spočítala, že co je pro mě leta vožení, to je pro děti právě leta strávená v dobré škole, kam budou chodit rády a kde v nich najdou jejich vlastní osobnost a v tu je naučí vyrůst. Takže z tohoto pohledu jsem pak už neváhala. A nelituji. U nás ale jezdí zatím školní mikrobus, který sice finančně je pro nás náročný, ale pomůže technicky hodně. Ráno vodí na bus babička a já nemusím vypravovat 3 děti, ze školy to střídáme, tak půl napůl, jak Jasmínka chce. Někdy si chce hrát s holkama ve družině na zahradě nebo něco vyrábět a někdy chce domů. Nicméně každý rok nad tím mikrobusem visí otazník a dítě jsem tam dávala s tím, že případně budu muset vozit. Jinak jezdí párkrát za den i linka a až bude Mína velká, bude moci jezdit i linkou, zatím jsou tam i zde strašně nebezpečné silnice a to ji nepustím.

    A škola není tak daleko, nevím přesně kolik je to km, ale jsem tam za 10 minut a je to vesnicemi, cesta to není příjemná, jezdí tam všichni v zatáčkách rychle, do toho kola a je to trochu o život, ale kolony tam nejsou:)

    U té školky jsem si původně říkala, že to je jedno, kam dítě chodí, že ty učitelky ve školkách bývají docela takové "mateřské" všude, ale pak jsem viděla v přímém přenosu přístup jedné a druhé školky (u nás měli společnou zahradu pro děti) a bylo jasno. Původně Mína měla jít od 4 tady do Benešova, máme to přes ulici, ale když jsem viděla ty přístupy, tak jsem jí v té naší školce už nechala. Jasmí je ale dost introvertní a citlivá, stydlivá, jí vysloveně tento systém sedí. Jsou děti salámisti, u kterých se to třeba až tak řešit nemusí. Každý si to musí rozhodnout sám a hodinu do školy přeplněným městem bych dítě určitě nevozila. Ono ani půlhodina, to je pro mámu 4*30 minut denně a to je prostě strašně moc času:( Ale jsou takoví rodiče, k nám do školy chodí moc dětí, které dojíždí takto daleko a rodiče nelitují...

vcelka
30.6.2017

A máte krásnou sukni :)

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zobrazena, pole označené hvězdičkou jsou povinná