Funkční tričko na kojení


Funkční tričko na kojení. Do šátku i na sport.

Triko z prémiového funkčního úpletu. Úplet je opravdu velmi příjemný na nošení, v teplém počasí je i příjemně chladivý. Zatím mě přijde, že prodyšnost je skvělá.

Jak jsem se dozvěděla od Petry v sobotu na exkurzi v Táboře v Unuodesign, tak je tento úplet opravdu špička mezi funkčními materiály, je pletený v Itálii a využívají ho pro své výrobky nejpřednější firmy se sportovním oblečením.

Jak se z něj šije?

Není to úplet úplně pro začátečníky a když už budete něco zkoušet, určitě spíš kalhoty.

Výhoda úpletu je, že se netřepí, není tedy třeba stehy začišťovat. Na druhou stranu je velmi pružný a je třeba ho šít pružným stehen.

Začátečníkům může úplet klouzat, protože je hladký, ale mě přišel v pohodě, je totiž lehký, takže netáhne svou vahou dolů.

=> Předchozí recenze.

YOU MIGHT ALSO LIKE

Trička s balonovým rukávem
June 26, 2017
Mum and me – mořští koníci
June 03, 2017
Triko s hasiči
June 01, 2017
Triko s ibišky
May 12, 2017
Námořnické kojící triko
February 28, 2017
Patchworkové delší kojící triko na zip
February 15, 2017
Patchworkové smaragdové triko na zip L/XL
January 24, 2017
Patchworková kojící trička na zip
January 20, 2017
Kojící trička Hilco
January 19, 2017

4 Comments

Veronika
16.5.2017

Dobry den, triko je krasne! Uplet me zaujal uz u legin, myslite, ze je sance z nej neco usit i na beznem stroji - s overlockovym stehem a kracejici patkou??

  Caramilla
  18.5.2017

  Hezký den, určitě bych to zkusila, ale konkrétní zkušenost nemám. Co jsem na rovnostehu všívala z lícu zip, musela jsem si třeba snížit přítlak patky na minimum, ale ten se všívá do úpletu blbě vždy.
  Jinak se materiál netřepí, overlock třeba není. Jen musíte stehy šít pružným stehem, aby nepraskaly.
  Šije se to podobně jako plavkovina. Kdysi jsem na běžném stroji plavkovinu šila a v pohodě, tak uvidíte.
  Kdyžtak dejte pak vědět:)

Misa
2.6.2017

Dobrý den,můžu se zeptat, jestli prošití na konci rukávů a na konci trička barevnou nití, jde i na overlocku se zandaným nožem nebo jestli tento "ozdobný" steh umí jen coverlock. Děkuji

  Caramilla
  6.6.2017

  Hezký den, přesně tento steh jde jen na coverlocku a to ještě jen na coverlocku s vrchním krycím stehem, kterých je (nebo bývalo před 2 roky, co jsem o tom měla přehled, než jsem si koupila průmyslový stroj) mezi coverlocky málo a když už jsou, tak bývají dost drahé. Na běžném oveclorku skrytým stehem s patkou na skrytý steh docílíte jen takového stehu, co má čárky napříč, ale je to tak 1 mm a moc to není vidět. A pak vím, že ještě holky šily nějak skrytý steh opačně, kdy ten klikař se pak nějak rozevřel po ušití a ten klikař měly na lícu, ale přiznám se, že jsem to nikdy nezkoušela, neumím to a ani už nevím, jak se ten způsob stehu jmenuje, ale před 6 lety jsem viděla video na youtube:) Tak snad najdete, to by tento steh do jisté míry mohlo nahradit, ale asi to nebude nic převratného, když to není moc rozšířené. Já vrchní krycí steh na coverlocku ale moc nepoužívám, protože to je o nit navíc navléct a regulovat a no nit navíc ukončovat. Ale občas si tím zpestřím šití;-)

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zobrazena, pole označené hvězdičkou jsou povinná