Jednoduchá softshellová bunda s raglánem (střih)


Celkem často jste se ptaly, zda by podle střihu na mikinu s raglánem šla ušít i naprosto jednoduchá bunda – bez podsádek, šňůrek, kšiltíku, verze pro začátečníky, které si zatím na těžší bundu netroufají. Tak šla!

Dnes jsem konečně ověřila, že střih je velmi univerzální a ušila jsem bundu pro našeho Kryštofa, který už ji akutně potřeboval (potřeboval ji už na podzim, ale nezvládla jsem…).

Mám natočený videonávod, ale musím sestříhat a otitulkovat, což je práce na mnoho hodin, které teď nemám, ale určitě brzy bude…

Bunda je opravdu jednoduchá a měla jsem ji ušitá za jedno odpolední spaní Rozárky.

Kdo má už střih na mikinu doma, může si objednat inovativní verzi s kapsami a nebo si je může do střihu naznačit sám, pokud už má zkušenosti:)

Kdo chce zkusit mikinu a bundu v této verzi (samozřejmě lze šít i bez kapes:), může objednat zde. Na bundu v dané velikosti je třeba přidat více na švy, aby byla volnější a vešla se pod ní mikina. Uvidíte ve  videonávodu.

Softshellů s potiskem je na trhu mnoho, doporučuji prostudovat nabídku Unuodesign, Batani a Bubulákovo.

Bunda / mikina s raglánem a kapsami (stojáček/kapuce) 86 – 116

Mikina s raglánem – inovace – pouze listy B2 a F – KAPSY

 

 

 

YOU MIGHT ALSO LIKE

Letní softshellové kalhoty v akci
June 26, 2017
Výbava na dovolenou
June 17, 2017
Jak ušít kalhoty na obyčejném šicím stroji? (Videonávod)
June 05, 2017
Jednoduché letní kraťasy pro začátečníky (střih, fotonávod, videonávod)
May 29, 2017
Letní fusak – fotonávod se instrukcemi pro střih
May 23, 2017
Kapuce se stojáčkem a podsádka
May 10, 2017
Kapuce se stojáčkem
May 09, 2017
V pampeliškách
May 07, 2017
Oboustranná patchworková čepice ze 16ti dílů (střih)
April 20, 2017

12 Comments

Rukodelka
3.4.2017

Paráda, děkuji, že na nás začátečníky myslíte!

AlenaP
4.4.2017

Dobrý den Petro. Bunda je opravdu krásná. Na tu bych si snad i troufla. Střih na mikinu už mám. Je možné tedy dokoupit jen kapsičky? V e-shopu jsem jě nějak nenašla samostatně. Nebo špatně koukám? Děkuji. Alena

Elsbet
8.4.2017

Dobrý den,
mám v plánu udělat rychlo verzi s lemovací gumičkou. Zip jsem však chětla všívat normálvě (lemovat rukáv, spodek bundy a kapucu). Potřebovala bych ale radu ke střihu. U kapuce stačí, když nebudu přidávat na švy 1 cm? Co se spodním zahnutí? - odstřihnout a olemova. Nebo jsme vymyslela zbytečnou složitost a bude lepší olemovat celé?
Elsbet

  Caramilla
  8.4.2017

  Střih nepočítá s žádnými přídavky - ani na švy ani na zahnutí dole, takže pokud budete lemovat gumičkou obvod kapuce i spodek, tak nepřidávejte zde na založení nic. Nebo radši třeba trošku dole ano a pak odstřihnout, až budete mít všitý zip, lepší přidat a pak ubrat, než aby na zip pak 1 cm chyběl, někdy to stříhání není přesné a všívání zipu už vůbec ne.
  Nevím, zda jsem dotaz pochopila, zda se ptáte na toto:) Střih je jako čistá mikina / bunda bez zakládání a švů, to si každý nad střih musí přidat sám. Bude ve videonávodu, stříhám poctivě hodiny a hodiny, ale je to ještě porod na dlouho, mám tak půlku, možná... :( Nikdy bych neřekla, co je videonávod za práci, fakt hodně náročné a toho času bohužel moc není:(

Alena
19.4.2017

Dobrý večer Petro, nemáte náhodou i verzi s kapucí , kde je "stojáčková "část kapuce? Tak aby by byl chráněn krk a zároveň měla i kapuci.

Hana
6.6.2017

Dobrý den, chystám se ušít bundu dle střihu na mikinu s raglánovým rukávem. Dle návodu doporučujete přidat na švy o 1 cm více, než na mikinu a to všude. U krku se tím pádem zvětší o 8 cm, kapucka však jen o 6 cm. Není ten 1 cm moc? Nebo přidávat jen někde? Děkuji za odpověď, Hanka

  Caramilla
  6.6.2017

  Hezký den, záleží, jak moc máte ráda bundu u krku volnou, zda třeba i na šálu a nebo spíš ke krku. Podle toho bych střih uzpůsobila a na průkrčník přidala těch 6 - 8 cm. Myslím si, že 6 by mělo stačit. Tzn. přidat na švy u dílů bundy všude kromě předního dílu směrem k zipu a mělo by to vyjít.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zobrazena, pole označené hvězdičkou jsou povinná