Videonávod: Kráčející patka


V návodu si povíme, na co se používá kráčející patka, v čem jsou její výhody a nevýhody. Pro jaké materiály a šití se hodí. Uvidíte názornou ukázku instalace a srovnání šití s kráčející patkou a bez kráčející patky.
Kráčející patku zakoupíte na Unuodesign.

5 Comments

Kaja
25.1.2018

Díky za článek. koupě patky mně lákala, ale nyní jsem na vážkách.. chtěla jsem hlavně usnadnit šití zipu u teplákovek apod. což teda už vím, že nejde.. a na pružné materiály mám coverlock a overlock. kráčející patka je pro mne zbytečná, nebo se mýlím?

  Caramilla
  25.1.2018

  Myslim si, že ano. Ještě bude video srovnání kráčející patka / horní podávání / regulace přítlaku patky, a to si myslím, že bude hodně ilustrativní.... kéž by si ho pustili výrobci strojů, co považují přítlak patky za zbytečnost a do strojů to nedávají. Staré stroje našich babiček i maminek to měly...

Ajuna
26.1.2018

Dobrý den,
předem děkuji za Vaše recenze. Nedávno jsem shlédla vaši recenzi na šicí stroj BROTHER INNOV-IS 15. Všimla jsem si, že v recenzi na kráčející patku pouíváte šicí stroj Brother HF37, který vlastním i já. Vybrala jsem si jej především pro to, že prodejce uvádí, že by měl lehce prošít i silné tkaniny i silnější nití (30). Mám s tím bohužel ale špatnou zkušenost - například zdvojené koleno na kalhoty ze zimnho softu silnou nití nepřišiji - stroj neprovazuje. Zajímalo by mě Vaše srovnání s právě testovaným Brotherem BROTHER INNOV-IS 15, který jste testovala?
Děkuji

  Caramilla
  26.1.2018

  Srovnani stroju bude, testovala jsem opet 7 vrstev softshellu a oba prosily bez problemu. Silne nite jsem netestovala, ja siji nejsilnejsimi 40. A musi byt i silna jehla. 30 nite nepouzivam. Na bezproblemove siti silnymi nitemi je vhodnejsi kyvny chapac. Rotacni si tak dobre neporadim Strech jehlu sily 90 jste zkousela?

   Ajuna
   1.2.2018

   Dobrý den,
   zkoušela jsem jehlu 90, ale nebyla to stretch. Určitě vyzkouším i tuto. KAždopaádně děkuji za recenzi i dobré rady. K tomuto šicímu stroji (Brtoher HF37) bych za sebe vytkla především možnost šití overlockového stehu č. 29, který nepoužívám na sešívání (vlastním i overlock), ale právě tam, kde se běžně používá coverlock. Vypadá opravdu pěkně, úplety se vlní minimálně a krásně začistí i z rubu. NEdváno jsem jej začala používat i na prošití švu z lícu u mikiny z fleecu - trvá to, ale vypadá to o 100proc. lépe než běžné prošití rovným stehem.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zobrazena, pole označené hvězdičkou jsou povinná