17 Comments

AlenaP
8.7.2017

Petro, to je naprosto skvele video. Chystam se na koupi overlocku, tak se mi bude naramne hodit. Jste bezvadna, ta videa se stale zlepsuji. Moc rada na ne koukam a už jsem do praxe uvedla nějake vase tipy a vychytavky. Diky moc!

vcelka
8.7.2017

Vy jste úžasně plodná :) Člověk je pár dní pryč a tady je tolik novinek.
Skvělé video, moc by mi v začátcích s OL pomohlo, to jsem hodně tápala, i teď zápasím někdy s nastavováním, raději na to moc nechytám, když šije hezky :) Moc bych ještě uvítala třeba někdy video o správném zakončování OL stehů, aby to vypadalo, hlavně když se něco šije dokola, jak to udělat hezky a správně.
Díky, jste vážně skvělá :) Muselo to dát moc práce!!!

Ještě by mě zajímalo, ty nůžtičky, které jsou ve videích často vidět, jak se jmenují? Už jste o nich někdy dávno psala, potřebovala bych něco lepšího, ty moje se hned ztupily. Děkuji.

Misa
11.7.2017

Díky za úžasné video, je mi jasné, že video muselo stát spoustu času. Ale jen ze zvědavosti, bych se chtěla zeptat, jestli do budoucna plánujete i nějaké video ke coverlocku? K narozeninám jsem dostala Merrylock 4050 a stále zápasím s nastaavením. Děkuji za spoustu inspirativních videií, návodů a postupů. Se třemi dětmi, je to až neuvěřitelné, co všechno stíháte a zvládáte. Mám jednoho prcka, ale neumím si představit, že bych toho tolik stihla, asi si vše umíte krásně zorganizovat, jste šikovná:-) Hezký den.

  Caramilla
  11.7.2017

  Bohužel, coverlock na seřízení je příšerný. Píši o tom i v článku zde na webu "O kolečko víc". Trvalo mi asi rok než jsem se jakštač naučila to seřídit. Přišla jsem i na to, že základ jsou kvalitní nitě. Bohužel video asi nebude, mám už jen průmyslový šicí stroj a to je úplně něco jiného, tak by nebylo ani na čem točit. Principy jsou +- stejné jako u overlocku, kličky dole, přitahnout napětí horních nití, příliž stažený klikař dole, povolit klikař, pokud klikař naopak moc leze do stran a dělá do stran kličky, přitahnout spodní klikař. Pak tam máte ještě přítlak patky, posun látky a diferenciál a jejich kombinace dělá opravdu hodně. Ani mě se 100% vždy dobře nedaří seřídit coverlock, ten průmysl je ještě horší v tom, že tam nejsou žádná kolečka 0-9... protáčí se to 100x dokola:)

  Videonávody žerou strašně moc času, zrovna jsem si říkala, že bych měla dotočit poslední a seknout s tím, nebo se mi úplně rozpadne rodina:-D Já mám vždy taková intenzivní období, kdy se něco učím dělat, učím se v profesionálním programu na videu a to když člověk nedělá neustále dokola a opakovaně často za sebou, tak se nikdy nenaučí, takže to je takový intenzivní kurz teď, ale nejde to dělat takto pořád. I když čím více točím a stříhám, tím se ta práce samozřejmě zlepšuje a zrychluje...

   Misa
   12.7.2017

   Dobrý den, Petro, mohu se Vás ještě zeptat, ohledně coverlocku? Zkouším steh na bavlně a steh mi přijde již docela dobrý, ale sem tam se mi nitě pořádně neprovážou.Pravá horní jehla, jak kdyby vynechá steh. Přiložila bych fotku, ale nevidím, kudy bych ji tam dala:-) Děkuji a přeji krásný den, ikdyž trochu pod mrakem:-)

    Caramilla
    12.7.2017

    Fotka přiložit nejde, bylo to v plánu, nakonec mi to bylo IT firmou rozmluveno:)
    Na toto rada není, pokud máte dobré jehly, tak je problém ve stroji. Toto vím, že dělají některé coverlocky od Janome. Co jsem o tom tak kde přečetla a slyšela, tak Janome je kus od kusu, některé šijí dobře a některé takto zlobí a není jim pomoci. Já měla Brother, ten toto nedělal, ale špatně mu provazoval začátek stehu a pravá jehla se někdy chytila až dost pozdě.
    Ještě může být problém příliž silná látka a nebo šev.

     Misa
     18.7.2017

     Dobrý den, tak už jsem zjistila, kde byla chyba - v navlečení:-). Ale mám na Vás ještě jednu utázku, než jste si pořídila průmyslový coverlock, používala jste na tom "domácím" nějaké lemovací patky? Já zatím žádné nemám a když jsem lemovala výstřih úpletem, tak jsem myslela, že se asi zblázním a že asi šiji na coverloku naposled:-) Našla jsem, že jsou nějaké lemovací patky a pak lemovací zakladač - ale ten je tedy cenově úplně jinde. Tak jen jestli nemáte třeba porovnání nebo zkušenost. Děkuji a přeji krásný den.

     Caramilla
     18.7.2017

     Co jsem si tak pro sebe vyložila, jsou švadlenky "zakladačové" a "nezakladačové", někomu to sedí a někomu ne. Možná to je ale jen o cviku. Já jsem měla zakladač na lemování a lemovač k rovnostehu a nenáviděla jsem ho, nebyla jsem schopna se to s ním naučit. Byla chyba buď v zakladači (ale měla jsem zprávy, že někdo jiný s ním lemuje bez problémů) a nebo /a to spíš/ v rukou. Takže k coverlocku jsem už nic nepořizovala. Vím, že ale firmy, co šijí oblečení, tak lemují přesně takto, se zakladačem a lemovačem. Asi to smysl má, ale já se radši naučila nějak to dostat do ruky a pro moje potřeby mi to bohatě stačí. Lemování proužkem na třetiny používám jen pro Rozárku:)

Rukodelka
11.7.2017

Děkuji Vám za video. V češtině je takových zoufale málo. Šiji na overlocku už pět let, ale pořád se mám co učit. Ještě jednou díky a klidné dny přeji!
Coverlock mám, ale to nastavování napětí atd. je i mém případě hrozné a nemám univerzální návod...

Misa
11.7.2017

Děkuji za rychlou odpověď. Na článek se podívám a za rady děkuji a vyzkouším.Myslela jsem si, že to bude hlavně o zkoušení :-) No,tak na profesionálním coverlocku bych to asi vůbec nedala:-) Musíte mít tolerantního manžela a děti, že se můžete takhle realizovat,což je super. Přeji Vám hodně štěstí v tom co děláte a jen tak dál. Váš blog hltám už nějakou dobu a jste pro mě inspirací:-) Přeji Vám krásný večer.

Rukodelka
9.8.2017

Dobrý den, prosím, mám na Vás dotaz: víte o nějakém autorizovaném servisu Brother? Můj overlock je v provozu pět let a při doporučení ve videu jsem se zastyděla:-(. A na internetu jsem nenašla uspokojivou odpověď. Děkuji za zodpovězení!

Adresa coverlock Janome, je velmi citlivý na tupé jehly. Jehly se v případě mého stroje odporoučí po zhruba sedmém tričku.

  Caramilla
  11.8.2017

  Určitě, stroj posílám do servisu přímo v Prostějově - http://www.brother-czech.cz/
  Jsou velmi, velmi ochotní a velmi rychlí. O servisu se domlouvám dopředu třeba na konkrétní termín a seženou náhradní díly do strojů, které už dávno nejsou na trhu, umí sehnat fakt snad všechno:) CO bych si bez nich počala:)

Badu
8.12.2017

Chcela by som sa opytat ci sa da na overlocku urobit aj take pekne ukoncenie rukavov alebo nohavic ako na kupovanych....ze sa ten spodok prehne a prisije.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zobrazena, pole označené hvězdičkou jsou povinná